• BIST 122.617
  • Altın 297,579
  • Dolar 5,9301
  • Euro 6,5512
  • Konya -2 °C

Basketbol: THY Avrupa Ligi

Basketbol: THY Avrupa Ligi
- Ligin 16. haftasında peş peşe 12, toplamda ise 15. galibiyetini alan Fenerbahçe Beko, liderliğini sürdürdü- Organizasyonda 10. maçını kazanan Anadolu Efes, dördüncü sıradaki yerini korudu

Basketbol THY Avrupa Ligi'nde 16. hafta maçlarının ardından Fenerbahçe Beko liderliğini sürdürdü.

Avrupa basketbolunun kulüpler düzeyindeki 1 numaralı organizasyonunda ikinci yarının ilk hafta maçları tamamlandı.

İspanya'nın Baskonia takımını konuk eden Fenerbahçe Beko, sahadan 96-87 galip ayrıldı. Üst üste 12, toplamda ise 15. galibiyetini alan sarı-lacivertliler, liderlik koltuğunda oturmaya devam etti.

Anadolu Efes, sahasında Almanya temsilcisi Bayern Münih'i 92-77 mağlup ederek 10. galibiyetine imza attı ve averajla 4. sıradaki yerini korudu.

Deplasmanda İspanyol ekibi Barcelona Lassa'ya 97-65 yenilerek 14. mağlubiyetini yaşayan Darüşşafaka Tekfen ise 16. ve son sırada kaldı.

- Sonuçlar

Anadolu Efes - Bayern Münih (Almanya): 92-77

Real Madrid (İspanya) - Maccabi FOX (İsrail): 91-79

AX Armani Exchange Olimpia Milan (İtalya) - Buducnost VOLI (Karadağ): 111-94

Herbalife Gran Canaria (İspanya) - Khimki (Rusya): 70-99

Fenerbahçe Beko - Baskonia (İspanya): 96-87

Zalgiris (Litvanya) - CSKA Moskova (Rusya): 79-84

Olympiakos (Yunanistan) - Panathinaikos (Yunanistan): 79-65

Barcelona Lassa (İspanya) - Darüşşafaka Tekfen: 97-65

 

- Puan durumu

 

TakımlarOGMASYSAV.Puan
1. Fenerbahçe Beko161511350120714331
2. Real Madrid161331403121918429
3. CSKA Moskova16124139813118728
4. Anadolu Efes16106138413137126
5. Olympiakos16106128812206826
6. Barcelona Lassa1697122812082025
7. AX Armani Exchange Olimpia Milan1688140013792124
8. Bayern Münih168812841304-2024
9. Zalgiris167912691262723
10. Baskonia167912991306-723
11. Panathinaikos167912501270-623
12. Khimki1661012641282-1822
13. Herbalife Gran Canaria1661012881417-12922
14. Maccabi FOX1651112491292-4321
15. Buducnost VOLI1631311821375-19319
16. Darüşşafaka Tekfen1621412031374-17118

 

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Anadoluda Bugün Spor | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0332 351 4343 Faks : 0332 353 13 10