• BIST 103.072
  • Altın 272,126
  • Dolar 5,6668
  • Euro 6,2796
  • Konya 21 °C

Basketbol: THY Avrupa Ligi

Basketbol: THY Avrupa Ligi
- Panathinaikos'u 85-66 yenen Fenerbahçe Beko, normal sezonun bitimine 8 hafta kala play-off'u garantiledi- Anadolu Efes, sahasında Herbalife Gran Canaria'yı 93-74 mağlup ederken, Darüşşafaka Tekfen deplasmanda AX Armani Exchange Olimpia Milan'a 90-78 yen

Basketbolda THY Avrupa Ligi'nin 22. haftasının ardından lider Fenerbahçe Beko, play-off'u garantiledi.

Yunanistan'ın Panathinaikos takımını ağırlayan sarı-lacivertliler, rakibini 85-66 yenerek normal sezonun bitimine 8 hafta kala play-off biletini cebine koydu. THY Avrupa Ligi'nde 19. galibiyetini elde eden Fenerbahçe Beko, play-off'u en erken garantileyen takım unvanına da sahip oldu.

Anadolu Efes, konuk ettiği İspanya temsilcisi Herbalife Gran Canaria'yı 93-74 mağlup etti. İki maç aranın ardından kazanan lacivert-beyazlılar, toplamda 14. galibiyetini aldı.

Ligde son sırada yer alan Darüşşafaka Tekfen ise İtalya deplasmanında AX Armani Exchange Olimpia Milan'a 90-78 yenilerek bu sezon 19. kez sahadan mağlubiyetle ayrıldı.


- Sonuçlar


Anadolu Efes - Herbalife Gran Canaria (İspanya): 93-74

Buducnost VOLI (Karadağ) - Khimki (Rusya): 90-98

Maccabi FOX (İsrail) - Olympiakos (Yunanistan): 65-64

Barcelona Lassa (İspanya) - Zalgiris (Litvanya): 78-72

CSKA Moskova (Rusya) - Real Madrid (İspanya): 82-78

Fenerbahçe Beko - Panathinaikos (Yunanistan): 85-66

Baskonia (İspanya) - Bayern Münih (Almanya): 76-68

AX Armani Exchange Olimpia Milan (İtalya) - Darüşşafaka Tekfen: 90-78


- Puan durumu


TakımlarOGMASYSAv.P
1. Fenerbahçe Beko221931823161121241
2. CSKA Moskova221751896176213439
3. Real Madrid221751888168520339
4. Anadolu Efes221481878176511336
5. Barcelona Lassa22139171016713935
6. Olympiakos221210171116822934
7. Bayern Münih22111117191747-2833
8. Baskonia221111179017484233
9. AX Armani Exchange Olimpia Milan221111190618792733
10. Maccabi FOX22101217441763-1932
11. Khimki2291316971731-3431
12. Panathinaikos2291316931742-4931
13. Zalgiris2281416761720-4430
14. Herbalife Gran Canaria2261617181914-19628
15. Buducnost VOLI2261616401857-21728
16. Darüşşafaka Tekfen2231916501862-21225


  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Anadoluda Bugün Spor | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0332 351 4343 Faks : 0332 353 13 10