• BIST 104.918
  • Altın 147,092
  • Dolar 3,4930
  • Euro 4,1820
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 24 °C

Basketbolda milli mesai başlıyor

Basketbolda milli mesai başlıyor
A Milli Erkek Basketbol Takımı, 2017 Avrupa Şampiyonası finalleri öncesi yarın İstanbul'da toplanacak. Milliler, ilk çalışmasını Sinan Erdem Spor Salonu'nda yapacak

İSTANBUL (AA) - A Milli Erkek Basketbol Takımı, 31 Ağustos-17 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 2017 Avrupa Şampiyonası finalleri öncesi yarın İstanbul'da toplanarak hazırlıklarına başlayacak.

Türkiye'nin ilk turda D Grubu ve ardından da final etabı maçlarına ev sahipliği yapacağı organizasyon öncesi milliler, çalışmalarına yarından itibaren start verecek.

Başantrenörlüğünü Ufuk Sarıca'nın yaptığı A Milli Basketbol Takımı'nı Avrupa Şampiyonası finallerine kadar olan süreçte yoğun bir hazırlık programı bekliyor.

Hazırlık programı

İlk antrenmanını Sinan Erdem Spor Salonu'nda yapacak Milli Takım, 23 Temmuz Pazar günü kamp çalışmaları için İtalya'nın Bormio kentine gidecek ve burada 3 Ağustos Perşembe günü İsviçre ile bir hazırlık müsabakası oynayacak.

Kamp çalışmalarının ardından 5 Ağustos Cumartesi günü İstanbul'a dönecek A Milli Takım, 10 Ağustos Perşembe günü bir kez daha İtalya'ya giderek bir hazırlık turnuvasına katılacak. Milliler, turnuvada İtalya, Finlandiya ve Nijerya ile karşılaşacak.

A Milli Takım, İtalya'daki turnuvanın ardından Çekya'ya giderek, 16 Ağustos Çarşamba günü bu ülke milli takımı ile hazırlık müsabakası yapacak. Bu maçın hemen sonrası İstanbul'a dönecek milliler, 18 Ağustos'ta özel turnuva için İsrail'e geçecek.

İsrail'den 21 Ağustos Pazartesi günü dönecek A Milli Takım, son hazırlık maçlarını İstanbul'da 24 Ağustos Perşembe günü Ukrayna, 26 Ağustos Cumartesi günü de Karadağ ile yapacak.

Aday kadro

Başantrenör Ufuk Sarıca yönetimindeki Milli Takım'ın aday kadrosuna davet edilen sporcular şunlar:

Cedi Osman, Doğuş Balbay, Can Maxim Mutaf, Furkan Korkmaz, Tolga Geçim, Erkan Veyseloğlu, Sertaç Şanlı, Kenan Sipahi, Mehmet Yağmur, Furkan Aldemir, Okben Ulubay, Ali Muhammed, Melih Mahmutoğlu, Barış Hersek, Berk İbrahim Uğurlu, Egehan Arna, Sinan Güler, Göksenin Köksal, Ege Arar, Metecan Birsen, Metin Türen, Emircan Koşut, Ersan İlyasova, Ömer Aşık, Ömer Faruk Yurtseven, Semih Erden.

D Grubu ve final etabı maçları İstanbul'da

Grup etabı maçları Türkiye ile birlikte 4 farklı ülkede yapılacak 2017 Avrupa Şampiyonası'nın final etabı ise İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Türkiye'nin maç programı

Millilerin D Grubu'ndaki maçlarının programı şöyle:

1 Eylül Cuma: 21.00 Türkiye-Rusya

2 Eylül Cumartesi: 21.00 İngiltere-Türkiye

4 Eylül Pazartesi: 21.00 Sırbistan-Türkiye

5 Eylül Salı: 21.00 Türkiye-Belçika

7 Eylül Perşembe: 20.45 Letonya-Türkiye

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • İspanya, Rusya'yı 93-85 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu17 Eylül 2017 Pazar 20:38
  • Eski basketbolcu Ufuk Yanar vefat etti16 Eylül 2017 Cumartesi 19:36
  • Sırp oyun kurucu Ana Dabovic Fenerbahçe'de16 Eylül 2017 Cumartesi 14:18
  • Potada Avrupa'nın en büyüğü belli oluyor16 Eylül 2017 Cumartesi 11:58
  • Avrupa Basketbol Şampiyonasının finali belli oldu15 Eylül 2017 Cuma 23:48
  • Basketbol: Kadınlar Erciyes Kupası15 Eylül 2017 Cuma 21:33
  • Basketbol: Erciyes Cup Turnuvası15 Eylül 2017 Cuma 15:58
  • Basketbol: Kadınlar Erciyes Kupası14 Eylül 2017 Perşembe 20:03
  • Basketbol: Kadınlar Erciyes Kupası14 Eylül 2017 Perşembe 15:48
  • Karadağ'da Tanjevic dönemi sona erdi14 Eylül 2017 Perşembe 14:32
  • Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Anadoluda Bugün Spor | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0332 351 4343 Faks : 0332 353 13 10