• BIST 1.441
  • Altın 498,510
  • Dolar 8,3566
  • Euro 10,1202
  • Konya 12 °C

İşte UEFA'da tur atlayanlar

İşte UEFA'da tur atlayanlar
Avrupa futbolunun kulüpler düzeyindeki 2 numaralı organizasyonu UEFA Avrupa Ligi'nde, üçüncü ön eleme turu rövanş maçları tamamlandı.

Üçüncü ön eleme turunda iki günde oynanan 29 karşılaşma sonucunda bir üst tura yükselen takımlar belli oldu.

Turnuvada, Türkiye'yi temsil eden Osmanlıspor ile Medipol Başakşehir'in yanı sıra Slovan Liberec, Göteborg, Krasnodar, AEK Larnaka, Midtjylland, Panathinaikos, AZ Alkmaar, Beitar, Lokomotiva Zagreb, Gebele, Shkendija, Arouca, Sonderjyske, Austria Wien, Maccabi Tel Aviv, Grasshoppers, Vojvodina, Saint-Etienne, Brondby, Maribor, Gent, Hajduk Split, Sassuolo, Genk, West Ham United, Slavia Prag ve Rapid Wien play-off turuna yükseldi.

Play-off turuna yükselen 29 ekip, UEFA Şampiyonlar Ligi'nden elenen, aralarında Fenerbahçe'nin de bulunduğu 15 takım ile beraber UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalabilmek için mücadele edecek.

Avrupa Ligi'nde play-off turu karşılaşmaları 18 ve 25 Ağustos tarihlerinde oynanacak.

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçlarında alınan skorlar şöyle:

Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti) - Admira Wacker (Avusturya): 2-0 (Dün oynandı)

HJK Helsinki (Finlandiya) - Göteborg (İsveç): 0-2

Nomme Kalju (Estonya) - Osmanlıspor (Türkiye): 0-2

Midtjylland (Danimarka) - Videoton (Macaristan): 1-1

Spartak Moskova (Rusya) - AEK Larnaka (Kıbrıs Rum Kesimi): 0-1

Spartak Trnava (Slovakya) - Austria Wien (Avusturya): 0-1 (Penaltılarla 4-5)

Krasnodar (Rusya) - Birkirkara (Malta): 3-1

PAS Giannina (Yunanistan) - AZ Alkmaar (Hollanda): 1-2

Vorskla (Ukrayna) - Lokomotiva Zagreb (Hırvatistan): 2-3

Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) - Grasshoppers (İsviçre): 3-3

AIK (İsveç) - Panathinaikos (Yunanistan): 0-2

Beitar (İsrail) - Jelgava (Letonya): 3-0

Arouca (Portekiz) - Heracles (Hollanda): 0-0

Gebele (Azerbaycan) - Lille (Fransa): 1-0

Mlada Boleslav (Çek Cumhuriyeti) - Shkendija (Makedonya): 1-0

Sonderjyske (Danimarka) - Zaglebie Lubin (Polonya): 1-1

Maccabi Tel Aviv (İsrail) - Pandurii (Romanya): 2-1

Dinamo Minsk (Belarus) - Vojvodina (Sırbistan): 0-2

AEK (Yunanistan) - Saint Etienne (Fransa): 0-1

Maribor (Slovenya) - Aberdeen (İskoçya): 1-0

Brondby (Danimarka) - Hertha Berlin (Almanya): 3-1

Viitorul (Romanya) - Gent (Belçika): 0-0

Rijeka (Hırvatistan) - Medipol Başakşehir (Türkiye): 2-2

Sassuolo (İtalya) - Luzern (İsviçre): 3-0

Hajduk Split (Hırvatistan) - Oleksandriya (Ukrayna): 3-1

Cork City (İrlanda Cumhuriyeti) - Genk (Belçika): 1-2

West Ham United (İngiltere) - Domzale (Slovenya): 3-0

Rio Ave (Portekiz) - Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti): 1-1

Rapid Wien (Avusturya) - Torpedo Zhodino (Belarus): 3-0

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Anadoluda Bugün Spor | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0332 351 4343 Faks : 0332 353 13 10