Futbolsuz 1 puan

Süper Lig’in 5. haftasında Konyaspor, deplasmanda lig sonuncusu puanı olmayan ve gol dahi atamayan Giresunspor ile karşılaştı. Maçta Giresunspor’un galip gelememenin ve gol atamamış olmanın da etkisiyle galibiyet ve gol için her şeyi yapmak isteyeceğini bekliyorduk. Ancak Konyaspor hiç de beklenilen gibi oynamadı. 90 dakika boyunca galibiyet hak edecek futbol yoktu ortada.

Ligin ilk dört haftasında oynadığı bütün maçlarda Konyaspor, oyun olarak da sahada gereken her şeyi yapmıştı. Geçen yıllara göre de sahada özgüvenli ne yaptığını bilen adeta kolej havasında bir Konyaspor var bu da ilerleyen haftalar için tüm camianın umutlu olması için yetiyor.

Futbolda takım içi arkadaşlık, uyum ve hocanın formayı adil dağıtması çok önemlidir. Bu konuda İlhan Palut hoca özlenen tabloyu her konuda sağlamış görünüyor. Saha içinde her futbolcu birbirinin açığını kapatıyor yardımlaşma üst seviyede hata yapan hemen arkadaşlarından özür diliyor.

Küçük gibi görünen detaylar futbolda farkı belirler takım olmadan uyum olmadan başarı gelmez. 100. yılında umalım ki bu şekilde devam edelim. Elbette ufak tefek eksiklikler olabilir de. Önemli olan aynı takım oyununu bozmadan, havaya girmeden devam ettirebilmektir. Bir de hedef gösterip futbolcuları strese sokmamak da önemli diye düşünüyorum. Maç maç bakmak lazım. İlerleyen haftalarda hedef kendiliğinden ortaya çıkacaktır.

*****

Basketbol takımına da değinmeden geçemeyeceğim. Yıllardır arzuladığı Süper Lig’e çıkma başarısı gösteremeyen Beysu Konyaspor Basket, bu yıl doğru planlama koç ve kadro yapılanması ile ligin en güçlü takımları arasında yer alıyor.

Yeni yönetim de basketbol konusunda gayet istekli, başarı için ne gerekirse yapıyorlar. Taraftarın da maçlarda olacağı düşünülürse ligin büyük favorisi durumunda Beysu Konyaspor. Verilen emekler boşa gitmemesi için taraftara da büyük görev düşüyor yalnız bırakmamak gerekir ki başarı taçlansın.

Son olarak bu hafta arasında oynanacak Trabzonspor maçında Konyaspor’a başarılar dilerim her ne kadar maç perşembe ve saat 17.00’de olsa bile desteğin tam olacağı fikrindeyim. Sonuçta lig ikincisi ile üçüncüsünün maçı çok zevkli maç olur ve Konyaspor kazanarak ligdeki iyi gidişini sürdürür.

Kalın sağlıcakla…

Önceki ve Sonraki Yazılar