Konya’nın tanıtımı için büyük fırsat!

Konya’nın tanıtımı için büyük fırsat!

Pandemi nedeniyle ertelenen İslami Oyunlar nihayet başlıyor. Konya uzun bir zamandır bu günü bekliyor. Hazırlıklar tamam, tesisler sporculara kucak açmış durumda.

Dünyanın dört bir tarafından Konya’ya gelen inanan sporcular; minderde, pistte, sahada, havuzda parkede, çimde ve daha nicelerinde ter dökecek.

Olimpiyatlar süresince 50’yi aşkın ülkeden 3 bine yakın sporcuyu ve on binlerce seyirciyi şehrimizde ağırlayacağız.

İslami Dayanışma Oyunları, spor faaliyetlerini içeren bir olimpiyat olmasının çok ötesinde; Asya'nın güneşi kucaklayan bozkırlarından, Afrika'nın insanlığa beşiklik eden topraklarından, Balkanların ve Anadolu'nun kadim şehirlerinden kardeşlerimizi buluşturarak birliğimizin ve dayanışmamızın nişanesi olacak.

İslami Dayanışma Oyunlarını, Konya’nın dünyaya tanıtılması ve marka değerinin artırılması anlamında da çok önemli bir eşik olarak görüyorum.

SOSYAL MEDYA FAKTÖRÜ
Oyunların çok sayıda ülkede yazılı ve görsel medya yer alacak olması ve içerisinde Konya / Türkiye ibaresinin geçecek olması, şehrimize olan ilgiyi bir kat daha artıracaktır.

Google aramalarında dahi Konya ibaresinin artış göstereceğini düşünüyorum. Oyunlar sayesinde önümüzdeki yıllarda Konya’ya gelecek turist sayısı da artacaktır.

Ayrıca, olimpiyatlara katılan sporcuların yapacağı sosyal medya paylaşımları da çok sayıda kişiye ulaşacaktır. O yüzden takımlara özel olarak boş günlerinde Konya gezileri yaptırılmalı ve olabildiğince sosyal medyadan paylaşımlar yapmaları sağlanmalı.

Dijital dünyanın hüküm sürdüğü bu süreçte Reklam & PR çalışması için bulunmaz bir fırsat.

Son olarak spor şehri olan Konya’ya olimpiyat vesilesiyle yeni tesisler kazandıran ve mevcut tesisleri modernize eden başta Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve Gençlik Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’na bir Konyalı olarak şükranlarımı sunuyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar