Meram'a 6 yeni halı saha daha

Meram'a 6 yeni halı saha daha

Geçtiğimiz eğitim yılında ilçe genelindeki 10 okula halı saha kazandıran Meram Belediyesi, 6 yeni halı sahanın daha açılışını gerçekleştirdi.

Daha önce ilçe genelindeki okullara 10 halı saha kazandıran Meram Belediyesi, çocukların ve gençlerin daha konforlu, güvenli ve sağlıklı alanlarda spor yapmalarına olanak sağlamak adına 5’i yeni olmak üzere bir halı sahayı da baştan sona yenileyerek 6 halı sahayı daha ilçeye kazandırdı.

Meram Fen Lisesi’nde gerçekleştirilen halı sahaların açılış törenine Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Konya Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Bilal Yavaş, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, okul yöneticileri ve öğretmenlerle öğrenciler katıldı.

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, “Konya’da hem büyükşehir belediyemizin hem de ilçe belediyelerimizin eğitime katkıları çok fazla. Buna en çok eğitimciler olarak bizler seviniyoruz. Bu sayede şehrimizdeki eğitim kalitesi ve standardı çok yukarılara çıkıyor. Bu nedenle öğrencilerimize hem okudukları okulun hem de şehrin kıymetini bilmelerini tavsiye ediyoruz. Gençlerimiz gelecekte çok önemli görevler alacaklar. Bizler de onlara en iyi imkanları sunmak için çalışıyor, çabalıyoruz. İşte bu halı sahalarda bu çabanın bir örneği. Başkanımız Mustafa Kavuş’a bu yatırımlarından dolayı şükranlarımı sunuyor, halı sahaların şehrimize ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

BAŞKAN KAVUŞ; “GENÇLERİN DAİMA YANINDAYIZ

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ise şu görüşlere yer verdi; “Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim hayatlarına ciddi destek vermeye devam ederken, onların sosyal, kültürel, sanatsal yönlerinin gelişmesini ihmal etmiyor ve spor alanında şevklendirmeye devam ediyoruz. Onların nitelikli eğitim almaları ve sağlıklı birer birey olarak yetişmeleri adına önemli adımlar atıyor ve bu adımları önemsiyoruz. Bu nedenle okullarımıza ve mahallelerimize başladığımız halı saha yapımına bu eğitim yılında da devam ettik. Daha önce kazandırdığımız on halı sahaya bu yıl altı tane daha ekledik. Gençlerimize, Meramımıza hayırlı olsun. Güzel günlerde kullansınlar. Tüm imkanlarımızı sonuna kadar zorlayarak Meram gençliği için yatırımlarımıza devam edeceğiz.”

Konuşmaların ardından hatıra fotoğrafı çekinilirken, protokol üyelerinin başlama vuruşunu yaptığı dostluk maçı gerçekleştirildi.

Alparslan Mahallesi’nde Fen Lisesi’nde, Çarıklar Mahallesi’nde Fatih İlköğretim Okulu’nda, Kavak Mahallesi’nde Kavak İlköğretim Okulu’nda, Hatunsaray Mahallesi’nde Hatunsaray İlköğretim Okulu’nda ve Yeşiltekke Mahallesi’nde yapımına başladığı halı sahaları tamamlanarak, gençlerin hizmetine sunuldu.

Öte yandan Meram Yeniyol üzerinde bulunan halı saha da belediye tarafından baştan sona yenilendi.

1-7-109.jpg1-9-69.jpg1-2-132.jpg1-10-46.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.