Torku Konyaspor'dan Clay Tucker'a sert cevap

Torku Konyaspor'dan Clay Tucker'a sert cevap

Torku Konyaspor Yönetim Kurulu, Clay Tucker'ın iddialarına ve suçlamalarına yanıt verdi. Tucker’ın Uşak maçı öncesi parasını alamadığı gerekçesiyle sorun çıkardığı belirtildi

Sözleşmesi feshedilen Clay Tucker’ın ‘Konyasporlular yalan söylüyor’ açıklamasına Torku Konyaspor Basketbol’dan yanıt gecikmedi. Tyrone Brazelton ve Clay Tucker'a borç bulunmadığı bildirilen açıklamada parayı önemsemediğini belirten Tucker'ın Uşak Sportif maçı öncesinde kulüp yetkililerine "Ödeme yoksa Clay de yok" (No pay, no Clay), "Ödeme yapılmazsa iş trajediye dönüşecek" şeklinde mesajlar attığı ifade edildi ve bu mesajlar paylaşıldı.

Yapılan açıklama şu şekilde: 

Eski oyuncumuz Clay Tucker'ın Basketfaul sitesinde yer alan iddialarına yanıt verme ihtiyacı doğmuştur;

Öncelikle her Anadolu kulübü gibi zorlu şartlarla mücadele etmekle birlikte Torku Konyaspor Basketbol Kulübü yönetimiyle teknik ekibiyle ve oyuncularıyla profesyonel şekilde yönetilen bir spor kulübüdür.

Parayı hiçbir zaman önemsemediğini söyleyen Clay Tucker'ın ise takımımız için son derece kritik Uşak maçı öncesi yardımcı antrenörümüzün antrenman ve seyahat zamanlarını oyunculara iletmek için kurduğu mesaj grubuna "NO PAY NO CLAY” (PARA YOKSA CLAY DE YOK) yazmasının ne kadar profesyonelce olduğunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Aynı “profesyonel” oyuncu Uşak maçından önce maaşlarını almadıkları takdirde sonucun trajedi olacağını söylerken neyi kastetmiştir, spor kamuoyuna bırakıyoruz.

Oyuncunun profesyonel olmadığını iddia ettiği kulübümüz kendisinin ve tüm diğer oyuncularımızın sözleşmelerinde yer alan şartların tümünü yerine getirmektedir.

Teknik ekibimizin raporu doğrultusunda yollarımızı ayırdığımız Tyrone Brazelton ve TED Kolej maçı sonrası ülkesine dönen Clay Tucker'a sözleşmelerinden doğan hiçbir borç ve yükümlülüğümüz bulunmamaktadır.

Teknik kadronun tercihleri üzerine yorum yapmak veya tasarrufta bulunmak hiçbir oyuncunun takdirinde değildir. Ancak “profesyonel” Clay Tucker takım içerisinde oyuncular arasında yaptığı eleştrileri Basketfaul sitesine gönderdiği cevapta da yapmakta bir sakınca görmemektedir.

Söz konusu oyuncunun sezon başındaki performansı ve takıma katkısı asla yadsınamaz. Ancak son altı haftadaki performansının sezon başını mumla aratır nitelikte olduğu da her basketbolsever tarafından fark edilecek durumdadır.

Kendisi TED kolej maçında çok az süre almasına rağmen mağlubiyetin kendisine yüklenildiğini ifade etmektedir. Oyuncunun parkede kaldığı süre içerisindeki oyunu sadece bizler tarafından değil salonu dolduran dörtbin seyirci ve ekranları başındaki basketbolseverler tarafından izlenmiştir. Eğer parkedeki isim Clay Tucker değil de başka bir oyuncu olsa aldığı sürenin çok daha az olacağını tahmin etmek güç değildir. Maç sonra Hasan Özmeriç dahi stratejilerini Clay Tucker ve Vanja Plisnic'in savunma performansları üzerine kurduklarını, Aziz Bekir'in onları oyundan alarak büyük bir hocalık yaptığını açıklamıştır. Gerçekten oyunda kaldığı süre içerisinde Clay Tucker'ın “performansı” Hasan Özmeriç'i fazlasıyla haklı çıkarır niteliktedir. Ayrıca adeta ölüm kalım mücadelesi olan böylesine bir maçta Clay Tucker gibi bir oyuncudan daha iyi bir performans beklemekten daha doğal ne olabilir?

 

Son olarak Clay Tucker'ın kendisini ilgilendirmeyen, karalayıcı ve yanıltıcı iddiaları arasında yer alan Lasan Cromah olayına açıklık getirmek istiyoruz;Söz konusu oyuncu sezon başında transfer edilmiş, hiçbir resmi maçta Konyaspor forması giymemiş ve gönderilene kadar sözleşmesinin tüm şartları yerine getirilmiştir. Lasan Kromah'tan kaynaklanan; noter tespiti ve tutanakları elimizde bulunan nedenlerden dolayı oyuncu ile mahkeme süreci başlamıştır. Bu davanın sonucunu da kamuoyu ile paylaşmaktan hiçbir sıkıntı duymayacağımızın bilinmesini isteriz.

Bu konu hakkında ilk ve son kez cevap verdiğimizi belirtir, kamuoyuna saygıyla duyururuz

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.