Türkiye’nin yıldızları futbol şöleni Konya’da

Türkiye’nin yıldızları futbol şöleni Konya’da

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği tarafından düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi Günü Türkiye’nin Yıldızları Futbol Şöleni için 42 ilden Konya’ya gelen öğrencilerle buluştu.

Gençlere seslenen Başkan Akyürek, “Ülkemiz ve milletimiz için çalışma duygusunu hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz. Hangi görüşten olursak olalım, karakterimiz güçlü olacak ve vatana, millete, insanımıza, bize güvenenlere asla ihanet içinde olmayacağız” dedi.

 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) tarafından düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi Günü Türkiye’nin Yıldızları Futbol Şöleni kapsamında Konya’ya gelen 700 öğrenci ile bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’ndeki programda konuşan TÜFAD Konya Şube Başkanı İsmet Karababa, Konya’da sporun en büyük destekçisi olan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür etti. Karababa, organizasyondaki güzel düşüncelerinin sahaya da yansıyacağını ve dalga dalga tüm ülkeye yayılacağını belirterek, sporcuların alın terinin ülkenin geleceğine olumlu katkı sağlayacağını dile getirdi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye’nin demokrasi mücadelesi verdiği günlerde Konya’da böyle önemli bir organizasyonun gerçekleştirilmesinin ülkenin normalleşmesine, kardeşlik ilişkilerinin güçlenmesine vesile olacağını belirterek, gençlerin Konya’dan dostluk, barış, kardeşlik mesajları vereceğini söyledi. Emeği geçen herkesi tebrik eden Başkan Akyürek, “İyi sporcular, iyi meslek sahibi insanlar olabiliriz ama en önemli konu karakterli insan olmak, vatansever olmak, ülkesi, milleti, ailesi ve değerleri için çalışan, onlara faydalı insanlar olmaktır. Hayat boyu çocuklarımız ve gençlerimiz bunu unutamamalıdır. Hem iyi sporcu olacağız, hem iyi mesleklere sahip olacağız hem de vatanımız ve milletimiz için hassasiyet gösteren insanlar olacağız. Ülkemiz ve milletimiz için çalışma duygusunu hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz. Hangi görüşten olursak olalım, karakterimiz güçlü olacak ve vatana, millete, insanımıza, bize güvenenlere asla ihanet içinde olmayacağız” dedi.

Programın sonunda TÜFAD Genel Başkanı İsmail Dilber, spora katkıların dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e plaket takdim etti. Türkiye’nin Yıldızları Futbol Şöleni, 42 takımdan 700 sporcunun katılımı ile 31 Temmuz Pazar akşamına kadar devam edecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.