Ünlü spor yazarları Konyaspor'un başarısını değerlendirdi

Ünlü spor yazarları Konyaspor'un başarısını değerlendirdi

Ulusal ve yerel basının önemli isimleri Konyaspor Dergisi’ne Atiker Konyaspor’un dünü bugünü ve yarınını değerlendirdi.

Güntekin Onay/ NTVSPOR/ YÜZDE 100 FUTBOL

GELİNEN NOKTA RÜYA GİBİ

Konyaspor tarihinin en başarılı sezonunu geçirdi. Burada en önemli unsur ise seyircisiyle bütünleşmesi. Çok güzel bir stadyumunuz var. Ancak bu güzel stadın sadece beton, demir, çelikten, plastikten ve diğer maddelerden vukuu bulması değil mesele. Oraya gelen Konyaspor taraftarıyla bütünleştiği zaman anlam kazanıyor stadın muhteşemliği. O yüzden hem takım, hem şehir, hem yerel medya, hem yönetim, hem de taraftar çok güzel bir birliktelik sergiliyorlar ve ortaya böyle bir başarı çıkıyor.

Ama bu başarının mimarı, her şeyden önce Aykut Kocaman...

Harcanan para, karşılığında gelinen nokta, bir kere rüya gibi. Konyaspor pahalı bir takım değil. Büyük paralar harcayarak, büyük yatırımlar yapmadı. Büyük hedefler koymadı. Acaba ligde kalır mıyız, acaba orta sıralarda oynar mıyız, duygusuyla sezona başlarken, ligin üçüncü bitirdiler. Beşiktaş ile Fenerbahçe’nin puan barajı çok yüksek olmasa, geçen yıl gibi olsa mesela, Bilic’li, İsmail Kartal’lı, Hamza Hamzaoğlu’lu ligin, bu dönemine kıyasla bu istikrarı, bu grafiğiyle biraz daha yakın olurdu yukarıya doğru. Hem kupada yarı finale kalmış olması, hem ligi 3. sırada tamamlaması Konyaspor açısından çok büyük bir olay.

Aykut Kocaman açısından değerlendirecek olursak; Aykut Hoca çok özel bir insandır. Kişilik olarak, bilgi olarak, birikim olarak, hayat felsefesi, dünya görüşü olarak, kendisi çok sevdiğim, çok dolu, saygı duyduğum takdir ettiğim bir insandır. Eğitimin, kültürün, okumanın, önemini kaybettiği şu günlerde Aykut Kocaman gibi değerli okuyan çalışan, birikimli donanımlı insanların başarılı olması ve aynı zamanda dürüst ve kişilikli insanların başarılı olması beni çok mutlu ediyor. Futbolda maçlar kazanılır, kaybedilir, bugün sekizinci olursunuz yarın onuncu olursunuz üçüncü olursunuz hiç önemli değil ama ben her zaman Aykut Kocaman gibi kaliteli insanların kazanmasını istiyorum. O yüzden ayrıca mutluyum.

Taraftara ve Konya’ya gelince…

Konyaspor taraftarının Milli Takıma’da çok büyük katkısı oldu. Önemli işlere imza attılar. Biz Konya’yı bir futbol kenti olarak kabul ediyoruz ve çok seviyoruz. Tarihi dokusuyla, farklı mozaiğiyle, kültürüyle bence Türkiye’yi temsil eden bir şehir. Çok güzel bir futbol dinamiği yakalandı. Bunu da sürdürebiliyor. Önemli olan sürdürebilirlik. Çok güzel bir stadınız var. O stadyumda ayrıca bir sinerji veriyor Konyaspor’a…

Beğeniyoruz Konyaspor’u...Önemli olan bu modelin diğer kulüplere de örnek olması.

 

FAİK ÇETİNER/HABERTÜRK/BİZİM STADYUM

KONYASPOR ANADOLU’DA İHTİLAL YAPABİLİR

Önceleri bugünkü seyirci profilini Milli Takım ile ilgili zannettik. Milli Takım İstanbul dışında gittiği her yerde ilgi görüyor. Ama İstanbul enteresan bir yer. Kulüpçülük ön plana çıkıyor. Konya’daki kademe kademe artan heyecanı önceleri ulusal medya farkına varamadı. Sonra baktık ki lig maçlarına, bütün Türkiye genelinde seyirci düşerken, orada bir artış var. Sonunda limitler zorlandı ve seyirci sayısı zirveye çıktı. Tabi burada Aykut Kocaman’ın etkisi ve takımın başarısının da önemi var.

Konyaspor için şunu söyleyebilirim. Türkiye’nin yeni yeşil-beyaz modası diyorum. Çünkü Bursaspor, Trabzonspor’dan sonra Anadolu’dan çıkıp şampiyon olan bir takım. Bursaspor eğer Türkiye ligi şampiyonluğunu kazandıysa, Konyaspor’da yakın gelecekte lig şampiyonu olabilir. Anadolu’da yeni bir ihtilal yapabilir. Konya bunu da başaracak güçte.

 

MERT AYDIN/NTVSPOR

KONYASPOR DERS VERİYOR

Konya İstanbul’dan müthiş görünüyor. Esasında Konya’nın etliekmeği meşhur, ovası meşhur Mevlanası meşhur, kültürü meşhur ama artık stadı da, takımı da, taraftarı da o kadar ünlü olmaya başladı. Türkiye’de en büyük sıkıntılardan biri sadakatle takımının maçına giden taraftardır. Genelde ülkemizde başarı ya da aşırı başarısızlık olduğu zaman tribünler doluyor. Küme düşmeye oynuyorsanız takım küme de kalsın diye taraftar tribünü dolduruyor ya da şampiyonluğa oynarsanız. Ama Konyaspor taraftarı orta sıralardayken de stadyumda yerini almıştı. Bir takım başarılı olacaksa tribünlerin de dolu olması gerekir.

Bunun dışında hocayla ilgili ısrar önemli. Aykut Hoca kendine has özellikleri olan bir insan, belli prensipleri olan bir teknik adam, bu prensiplerin dışına çıkıldığında Fenerbahçe örneğinde olduğu gibi en olmak istediği yerden bile ayrılabiliyor. Böyle bir teknik adamla çalışmak hem büyük bir şans hem de zorluk. Kulüp yöneticilerinin ve Aykut Hoca’nın bunu büyük bir uyum içinde yürüttüklerini görüyoruz. Bu da başarının en büyük nedenlerinden bir tanesidir. Stadyum var, taraftar var, yönetim ile hocanın uyumu var artı teknik direktörün kendi istediği kendi yaptığı bir takım var. Bunlar başarının alt yapısının hazırlanması anlamında son derece önemli.

Şu an Konyaspor takımının kadrosunda belki bu formayı giymeden önce kimsenin tanımadığı futbolcular var. Ama şimdi herkes Ömer Ali’yi de tanıyor, Ali Çamdalı’nı da tanıyor, Rangelov’u da tanıyor. Bundan sonra önemli olan nokta çarkı bozmamak ve tekere çomak sokmamak. Bunlar çok kolay olabilecek şeyler, birçok kulübün başına gelen şeyler. Birçok kulüp belli bir noktaya geldikten sonra hatalar yaptı. Nedir bunlar mesela… Çıtayı yükseğe koyduğunuz vakit bu hedefi yakalamak için bir takım müsriflikler yapmak gibi. Bunlar olabilir kötü niyetle yapılan işler olarak görülmemeli daha iyi oyuncu almak istersiniz takımın daha iyi olabilmesi için. İyi oyuncu her zaman takımın daha iyi olması anlamına gelmez. 1980’lerde değiliz artık. O yıllarda olsak bir tane süper yetenekli oyuncu alırsınız bu futbolcu bütün takımın çehresini değiştirebilirdi. Şimdi sistemin dışında bir oyuncu aldığınız zaman takımın içinde ve başarısında büyük sıkıntı yaratıyor. Bunu başka takımlarda gördük. Bundan sonra uyum aynı şekilde devam ederse, Aykut Hoca’nın o sistemi oturtması durumunda, Aykut Hoca sonsuza kadar Konyaspor’a kalmayacaktır elbet. Futbolun doğası bu. Keşke çok uzun yıllar Konyaspor’a hizmet etse ama bir gün gidecek. Gittiği zaman bıraktığı sistemi devam ettirecek hocalarla Konyaspor’un çalışması gerekiyor. Her şeyi bozup sıfırdan başlamaya kalktığınızda maalesef sonu pek iyi olmuyor.  Bu sefer daha büyük paralar harcamak zorunda kalıyorsunuz. Bence şu anda Konyaspor bir ders olma niteliğinde ilerliyor. Ders niteliğinde kalmasını ve başka takımların da Konyaspor’u örnek almasını umut ediyorum.

SERKAN KORKMAZ/ASPOR

BİZİ KONYASPOR TARAFTARI BİRLEŞTİRDİ

Konya İstanbul’dan çok güzel görünüyor. Bizzat gidip yerinde de gördüm. Özellikle Milli Takım’ın doğrudan Avrupa Şampiyonası maçlarına katılmasında son derece önemli işler yapıldı. Bu başarıda golleri atanlar, kaleyi savunanlar ve teknik heyet kadar Konya seyircisinin büyük payı var. Bir süredir seyirci açısından Milli Takım sorunlar yaşıyordu. Konya bizi Milli Takımımızla barıştırdı. Taraftarların üç büyük takımın arkasında bölünmesi nedeniyle uzun süredir Milli Takım çatısı altında toplanamadık. Esasında bizi birleştirecek yegane unsur Milli Takım. Bizi Konya bu çatının altında birleştirdi. Ne olursan ol gel çağrısı karşılık buldu ve biz orada kırmızı beyaz formalı, bayraklı sadece Milli Takım’ın başarısını düşünen insanları gördük. Bu taraftar profilinin Konyaspor taraftar profili olduğunu da biliyoruz. Konyaspor böyle bir taraftar kitlesiyle, doğru, iyi niyetli, akıl ve vicdan sahibi bir yönetimle bu kadar doğru, bilgili yetkin deneyimli ve toplumun her kesiminin takdirini toplayan hem karakter özellikleriyle hem sportif başarılarıyla Aykut Kocaman ile zaten bu kadar doğruyla yanlış bir şey ortaya çıkmıyor.

Hakikaten buradan bakıldığında Konya’da iyi şeyler oluyor. Tribünlerin dolmadığı bir ortamda, herkesin bundan şikayet ettiği bir ortamda Konya’da tribünler doldu. Oradan gelen haberler iç açıcı. Mesela kulübün UEFA’daki 35 dosyasının kapandığını öğrendik. Bu müthiş bir gelişme. Takım ligi iyi yerde tamamladı, kupada yarı finale çıktı. Her şey yolunda gidiyor. Genelde ulusal basın Anadolu takımlarına yeterli ilgiyi göstermemesinden ötürü suçlanır. Ancak biz Konya’daki gelişmelere kulağımızı hiç tıkamadık görmemezlikten gelmedik. Herkes Konyaspor’un ne kadar önemli bir iş yaptığının farkında.

 

MUSTAFA GÖKSU/ASPOR

KONYASPOR’U KISKANIYORLAR

İstanbul’a baktığımda bana her yer yeşil beyaz görünüyor. Konyaspor’un basında yükselen itibarının altını özellikle çizmek gerekiyor. Şüphesiz bu takımın başarısı, hocanın başarısı, taraftarın başarısı, yönetimin başarısı, ortada bir emek var. Konya şehri Konyaspor’a layık, Konyaspor Konya şehrine layık bir görüntü sergiliyor.

İstanbul basınında konuştuğum arkadaşlar, içlerinde spor muhabirleri müdürleri köşe yazarları yorumcuları var. Bunlar ya Konyasporlular ya hayranılar ya da kıskanıyorlar. Arası yok. Çoğunlukla kıskananlar var. Ama Konyaspor örnek takım olma yolunda ilerliyor. Konya’da tribünlerin atmosferi yeşil beyazlı takımı yakından takip edenlere Bundesliga’da Bayern-Dortmund maçı izletiyor havası veriyor. Konyaspor taraftarı bunu başardı, daha iyisini de başarabilir. Bu aynı zamanda yönetimin ve Aykut Hoca’nın da başarısı. Hoca’nın forma verdiği futbolcular Konyaspor armasını layıkıyla taşıyorlar ve bu bizi gururlandırıyor. İstanbul’da Konyaspor’a kıskançlıkla hasetle bakanlar çoğalıyor bu benim çok hoşuma gidiyor.

ERSİN DÜZEN/TRT SPOR

TÜRKİYE’NİN EN İYİ ATMOSFERİ KONYA’DA

Konyaspor şu anda Anadolu’nun adından en çok söz ettiren takımı, taraftarıyla, futboluyla, yeni stadıyla bu kadar kısa süre içinde çok önemli bir yere geldi ve bir marka oldu. Aynı zamanda bu bir iki maçı kapsayan bir şey değil sezonun büyük bir bölümünü kapsayan bir durum. Saha performansının haricinde tribün performansından da bahsediyorum. Bu istikrarı bırakın Anadolu takımlarını İstanbul takımlarında da yakalamak kolay değil. Her hafta 20 binin üzerinde oynamak büyük başarı. Takdir edilmesi gereken bir durum.  Şampiyonluğa oynayan takımlar zaman zaman 7 bin 10 kişiye oynadıklarını gördük. Fenerbahçe, Beşiktaş maçlarında şifresiz kanalda yayınlanmasına rağmen Konya’da 42 bin taraftarı bir arada gördük. 

Şimdi biz bu coşkulu topluluğu konuştukça taraftarın kendine güveni daha çok artıyor. Tribünde baskı kuruyorlar ve bu baskıyı şiddetle küfürle desteklemiyorlar sadece tezahüratlarla yapıyorlar. Taraftarlığın aslında ne olduğunu herkese gösteriyorlar. Benim çocukluğumda kaldı böyle taraftar grupları. Şimdi bize yeniden hatırlatıyorlar ve sürekliliği var. Bu çok önemli. Umarım sportif başarı devam eder. Şu anda Avrupa’ya direkt olarak gidiyor Konyaspor ama gelecek sezon bambaşka bir performans sergileyebilir. Olumsuz anlamda söylüyorum. Bu tür inişler çıkışlar hayatın içinde var. Taraftar gelinen bu noktada sevgilerinin günlük olmadığını bize gösterdiler.

Konya’nın eski stadını biliyorum. Bazı şehirler yeni yapılan stadyumların kıymetini bilemediler. O kadar yatırım yapıldı. Hala boş tribünlere oynayan takımlar var. Konya bu manada stadının kıymetini bilen ve hakkını veren bir şehir olarak karşımızda duruyor. Şu anda Türkiye’nin en iyi atmosferinin tartışmasız Konya’da olduğunu düşünüyorum. Bu durum bizi gelecek adına çok umutlandırıyor. Böyle bir şehre, böyle bir taraftar, muhteşem bir stadyum, çok iyi bir yönetim ve başlarında da son derece karakterli tecrübeli, deneyimli bir hoca var. İşte hepsi bir araya gelince böyle muhteşem işler çıkabiliyor.

 

ERTEM ŞENER/BEYAZ FUTBOL

ŞAMPİYONLUK SÜRPRİZ OLMAZ

Konyaspor aslında kimsenin tahmin edemeyeceği bir yerde. Bunu söylemekten utanıyorum aslında. Çünkü Konyaspor bizi utandırdı. Konyaspor diğer yöneticilere, kulüplere futbol adamlarına örnek olmalı. Biz eskiden bırakın birinci lig kulüplerini Avrupa’nın ikinci lig takımlarını örnek gösterirdik. Şimdi ise, yönetim profiliyle, stadıyla, en önemlisi taraftarıyla örnek gösterilebilecek bir kulüp haline geldi.

Biz televizyonda arkadaşlarla sürekli konuşuyoruz. Her yerde passolig var, Konya’da da var ama Konya’daki seyirci hiçbir yerde yok. Demek ki bu iş passolig ile ilgili değilmiş. Bu iş şehrin futbola aşkı, yönetimin futbolu taraftara sevdirme aşkı, teknik direktörün futbolcuların performansının taraftarı tribüne çekebilmesiyle oluşuyor. Bu iş sadece yeni statlarla da olmuyor. Türkiye’nin her yerinde yeni stadyumlar yapılıyor. İsim vermeyeceğim ayıp olmasın diğer memleketlerimize ama bu başka bir şey.  Bu inanmışlık. Bu çok farklı bir şey. Konyaspor şu anda hocasından başkanına, dışarıdaki esnafından taraftarına futbolcusuna kadar geldiği noktaya o kadar çok yakıştı ki, biz daha fazlasını bekliyoruz artık.  Hz. Mevlana’nın bir sözü var. “Ne olursan ol yine gel” biz artık bunu Konyaspor için şöyle değiştirmemiz gerekiyor. ‘Ne olursan ol gel. İster Real Madrid ister Barcelona, ister Bayern Münih ol yine de gel’ Konyaspor bizi bu havaya büründürdü.

Ben Aykut Hoca’nın güldüğünü pek hatırlamam, İstanbulspor’da, Ankaraspor’da, Fenerbahçe’de bile nadir hatırlıyorum. Şehirden midir, taraftardan mıdır, kendisine inanan yönetimden midir bilmiyorum ama Aykut Hoca’ya gülmek çok yakışıyor. Kenarda Aykut Hoca’nın olumlu, olumsuz tepki verdiğini göremiyorduk. Lakin Aykut Hoca’nın içinden başka bir Aykut Hoca çıktı. Çok iyi bir futbol adamı, ben çok seviyorum kendisini, çok saygı duyuyorum. Konyaspor kulübünü çok seviyorum. Stadı gezdim biliyorum. Sayın başkandan, sayın belediye başkanımıza kadar emeği geçenlere, sizlere taraftara ve bu başarının kazanılmasında adı sanı duyulmayan herkese teşekkür ediyorum.

Eskiden Bursaspor’un şampiyonluğu herkes tarafından sürpriz olarak kabul edilmişti. Ama Konyaspor seneye şampiyon olursa benim için sürpriz olmaz. Bunu içtenlikle söylüyorum. Çünkü temel atıldı. Türkiye’de sporun başkenti İstanbul. İstanbul’un çok yakın takibi altındasınız. Yakından takip ediyoruz Konyaspor’u ve transfer politikasını son derece doğru buluyoruz. Dünya yıldızlarını dünyalar kadar para verip getirmektense dünya yıldızı olabilecek futbolcuları kadrosuna katmayı hedefleyen bir anlayışın olduğunu görüyoruz. Apartman bile yönetemeyecek yöneticiler var Türkiye’de. Ama Konyaspor yönetimi bir kulüp nasıl yönetilir bunun örneğini sergiliyor. Konyaspor şampiyonluğunu belki bir sene daha erteler, belki iki ya da üç sene erteler ama görünen o ki Konyaspor’un hedefi artık belli. Bunu açık seçik ortada görebiliyoruz. Konya’da herkes inanmış vaziyette. Sağlam bir temel atılmış durumda. Şampiyonluğa oynayan takımların maçlarına 5 bin kişi gitti 10 bin kişi gitti. Ama Konyaspor’un maçlarına bakıyoruz 20 bin kişi 30 bin kişi 40 bin kişi. İnanılmaz bir hava yakaladınız. Dolayısıyla bize futbolu yeniden sevdirdiğiniz için Konyaspor’a teşekkür etmek istiyorum. En büyük teşekkür Konyaspor taraftarına…

TOLGA DURMAZ/ YENİ MERAM GAZETESİ

GÖZLER KONYASPOR'DA

Konyaspor adına muhteşem bir sezon geride kaldı.

Tarihi başarıya imza atan takımımızla ne kadar övünsek az.

Umarım önümüzdeki sezonlarda geçen sezon yakalanan o muhteşem tablonun da üzerine çıkarız.

Konyaspor, yeni stadyumuyla birlikte sanki üzerindeki kırılmaz kabuğundan kurtularak bir başkaldırış yaşattı bizlere. 

Aslında bu potansiyel ezelden beri vardı.

Ama bir türlü gün yüzüne çıkmamıştı.

Yeni stadyumu, taraftarının müthiş desteği, Aykut Kocaman gibi bir çalıştırıcının elinde ilmek ilmek örülen kadro, mali disiplinden taviz verilmemesi vb. gibi birçok unsurun bir araya gelmesiyle, şuan lig üçüncülüğü apoletini takmış bir Konyaspor’u takip ediyoruz.

Gelin geçtiğimiz sezon neler yapmışız, yeniden göz atalım.

13 maçlık yenilmezlik serisi.

2. yarıda toplanan 40 puan.

Ligin en az gol yiyen ikinci takımı olmak.

İkinci yarıda kalesinde sadece 9 gol görmek.

Sezon başından beri 13 maçta gol yememek.

İkinci yarıda sadece 1 kez yenilmek.

Ligdeki tüm takımlardan puan alma başarısı göstermek.

4 takımı hem içeri de, hem deplasman da yenmek.

Fenerbahçe’den sonra en çok iç saha puanı toplayan takım olmak.

Tarihinin en iyi deplasman performansını yakalayıp, ligin en iyi deplasman puanı alan 4. takımı olmak.

Şampiyonluk yaşayan Beşiktaş’ı 2’si kupada 1’i ligde toplam da 3 kez mağlup edebilmek.

Türkiye Kupası’nda yarı finale kadar yükselmek.

Ve bunca başarının ardından ligi üçüncü sırada tamamlayarak adını UEFA Avrupa Ligine direk yazdırmak.

İşte asıl yarış şimdi başlıyor.

Artık sıradan takım olmaktan çıkan ve adını üst bölgeye yazdıran Konyaspor için bu sezon mutlaka daha zor geçecektir.

Tüm rakipler bizimle oynayacakları maça ayrı motive olarak çıkacak ve Aykut Kocaman’ın yenilmez armadasına çelme takmak isteyecektir.

Bunu bu sezonun ilk maçında da gördük.

Rize deplasmanında Konyaspor’a karşı nasıl ev sahibi takımın motive olduğunu ve çekindiğini fark etmişsinizdir

Belki göze hoş gelen ve hücumsal anlamda etkili bir futbol oynamıyoruz ama futbolun gereğini harfiyen uygulayan tam bir sistem takımıyız.

Bu sezon aynı başarı yenilenir mi bilinmez ama benim tahminim bu sistem ve oyun anlayışıyla yine ligin flaş takımları arasında yer alırız.

3 kulvarda mücadele veren Konyaspor’a yeni sezon hayırlı olsun.

RECEP ÇINAR/TSYD KONYA ŞUBE BAŞKANI

ATİKER KONYASPOR SAYGIYI HAK EDİYOR

Kim ne derse desin, 2015-2016 futbol sezonunun en başarılı takımı mütevazı kadrosuyla Atiker Konyaspor, en başarılı teknik direktör ise bu mütevazı kadrolu takımı Avrupa'ya taşıyan Aykut Kocaman'dır...

Bunu inkar eden çarpılır...

Tabi ki, bu tarihi başarıda stat, yönetim ve taraftar desteğini de ıskalamamak lazım...

Kimse yok saymamalı bu ayrıntıyı...

Haksızlık olur, stada, yönetime ve taraftara...

Aykut Hoca ve öğrencileri nasıl ki, her türlü saygıyı hak ediyorsa, stat, yönetim ve taraftarlar da her türlü saygıyı hak ediyor...

Tabi ki, takdiri de...

***

Takımımız tarihinde ilk kez Avrupa Kupalarına katılırken, bu başarıda aslan payı elbette Aykut Kocaman'ın ve talebelerinindir...

 

Yiğidin hakkı yiğide...

 

Altını çizerek söylüyorum; takımlarına verdikleri katkıların tartışıldığı, yabancı teknik adamlara ve futbolculara çuvallarla paraların verildiği bir ülkede, hem de kısıtlı bir kadro ile bütçesi de senden fersah fersah önde olanları sollayarak Avrupa'ya taşıyorsan takımı, “helal olsun” denmez de, ne denir?

Evet! İnkar edilemez bir gerçek var, o da Atiker Konyaspor'un bir Aykut Kocaman takımı olduğudur...

Onun iyi yaptığı şeylerden birisi, en zayıf anında bile oyuncularını ortak bir duyguda, ortak bir payda da birleştirerek, hedefi tam 12'den vurmasıdır...

 

Sezon içerisinde zaman zaman oyuncuların kaybolan özgüvenlerinin geri gelmesini sağlayarak, onları yine ortak duygu, ortak hedef etrafında birleştirerek, bir teknik adamlık maharetinden de öte, bir abilik, bir babacanlık örneği sergilemiştir...

Bu takımın büyümesine ne kadar katkı yapıp saygıyı hak etmişse Aykut Kocaman, isminin Fenerbahçe'yle anılmasındaki duruşu ile de bu saygı ikiye katlanmıştır...

***

Atiker Konyaspor, rekorlarla dolu olan bir sezonu geride bırakırken, hem Türk, hem de Konya futbol tarihine ismini altın harflerle yazdırdı...

Yeşil-beyazlı temsilcimiz, 66 puan toplayarak ligi üçüncü sırada tamamlayarak, rüya gibi bir sezonu geride bıraktı...

Emeği geçen herkese yürek dolusu teşekkür...

***

Şimdi yeni sezona bakmak lazım...

 

Futbolda dün yok...

Bu bir futbol gerçeği...

Dolayısıyla önümüze bakmalıyız...

Zaman 2015-2016'yı taçlandırma zamanı...

Bunun için de kenetlenmeliyiz...

Ve bu lig üçüncülüğü ile Avrupa kupalarına katılışın tesadüf olmadığını birilerinin gözüne sokmalıyız...

Özellikle 2015-2016 sezonunda Atiker Konyaspor ve taraftarlarının başarısını kıskanan, fesatlanan ve içine sindiremeyen Aziz Yıldırım'ın, “Söylüyorum, Konya seneye böyle iyi gitmesin, orada da küfür başlar.” sözlerini unutmamalıyız...

Bu ülkede Spor Genel Müdürlüğü yapmış, şimdiler de yazarlık ve yorumculuk yapan Mehmet Atalay'ın, “Konyaspor başbakanımız vardı, yükselişe geçti. Futbolcuların; hocanın hakkını inkar etmiyorum ama bununla alakası var. Önü ardına kadar açılıyor, o takım aleyhine düdük çalınmıyor. Konyaspor’u gelecek sene görelim” imalı göndermelerini de...

Dolayısıyla da 2016-2017 sezonunu bir önceki sezondan daha çok önemsiyorum...

 

Ve...

Dünya her yeni güne savaş çığlıkları ile uyanırken, özellikle bizim ülkemizde futbol hala ayaktaysa, hala seviliyorsa ve hala arkasından kitleleri koşturuyorsa, futbolun sadece futbol olmadığını anlamalıyız...

Yeni sezonun, Atiker Konyaspor başta olmak üzere, bütün takımlara, futbolla ilgilenen herkese hayırlı olmasını diliyorum.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum